Kapat
+90 (262) 373 54 24

Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Açısal Bilyalı Rulman Nedir?

?= $request->baslik; ?>
13
Tem

Açısal Bilyalı Rulman Nedir?

Açısal bilyalı rulmanlar yüksek hız durumunda yüksek hassasiyeti ve yüksek performansı sağlamak amacıyla imal edilmiştir. Açısal bilyalı rulmanlar, iç ve dış bilezikler, kafeslerden oluşan parçalarına ayrılmayan rulmanlardır. Bilyalar gömülü olduğu için, yuvarlanma kanalına, sabit bilyalı rulmanlara göre çok daha fazla bilya sığmaktadır.

Açısal temaslı bilyalı rulmanların temas açıları bulunduğu için eş zamanlı çalışan radyal ve eksenel yüklerin bileşimini taşıyabilirler. Temas açısı, bilya ile kanalların radyal düzlemde temas noktalarını birleştiren çizginin arasındaki açı olarak tanımlanır.

Bu rulmanlar temas açıları sayesinde radyal yüklerle birlikte radyal, eksenel ve karma yükleri karşılayabilirler. Bu tür rulmanların en önemli özelliği, bilya yataklarının biri veya her ikisinin bir tane serbest düzende olan veya ötekilerden daha yukarıda bulunan dış bileziğinin olmasıdır. Bu tür rulmanların düzgün şekilde çalışmasını sağlayabilmek için montaj sırasında eksenel yük uygulaması şarttır.

Radyal bir yük uygulandığında bir eksenel bileşen üretildiğinden, bu rulmanlar genellikle çift, üçlü, dörtlü ya da çoklu setler halinde kullanılır.

Kaplan Rulman açısal bilyalı rulmanlarını Tek Sıra Açılı Temas Bilyalı Rulmanlar, Kombinasyon Açısal Temaslı Bilyalı Rulmanlar, Çift Sıra Açısal Temaslı Bilyalı Rulmanlar olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi sunar.

Açısal bilyalı rulmanlar yüksek hassasiyet ve yüksek hız performansı gerektiren mekanizmalar için uygundur. Bu rulman tipi bağlanmış yükü taşımak amacıyla tasarlanmıştır.

Açısal Bilyalı Rulmanların Kullanım Alanları hakkında detaylı bilgi edinebilmek için buradan ilgili yazımızı da inceleyebilirsiniz.