Kapat
+90 (262) 373 54 24

Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Lineer Rulmanlar Araba ve Kızaklar

?= $request->baslik; ?>
26
Tem

Lineer Rulmanlar Araba ve Kızaklar

Lineer ray arabalar doğrusal bir düzlem üzerinde hareket edilmesini sağlayan makine ekipmanlarıdır. Lineer ray ve lineer arabalar birbiriyle etkileşimli olarak çalışır. Lineer kızaklar ovalama sistemi ile üretilerek sertleştirme ve kaplama yapılmaları sayesinde uzun ömürlü olurlar. 
 
Lineer arabalar 4 tarafında bilyalar dizili olarak kızakları sararlar. Üstün teknoloji ile üretilen lineer arabalar sürtünme yoluyla değil içlerindeki bilya sistemi sayesinde tıpkı bir rulman gibi görevini yerine getirirler. Lineer kızaklar ve lineer arabalar bir takım halinde çalışırlar. Uygun bakım ve koşullar oluştuğunda dakikada 80 metre hızlara kadar dayanabilirler.
 
Her grup lineer rayın kendine özgü lineer arabaları bulunmaktadır. Bir Lineer kızak arabasını başka model bir lineer grup çeşidinde kullanmak mümkün değildir.
 
Lineer kızaklar, sertleştirilmiş yüzeyleri rulman hassasiyetinde taşlanarak yataklamaya uygun hale getirilmiştir. Kare kesit imalatından dolayı düşey ve yatay esnemeye gayet dayanıklı olurlar.
 
Yüksek hız gerektiren uygulamalarda aşırı tonajlı ve şartların ağır olduğu durumlarda otomatik yağlama kullanılması önerilir. Otomatik yağlama dışarıdan verilen yağın basınçlı şekilde verilmesi sayesinde ürünü sadece yağlamakla kalmayacak tozları da içeriden dışarıya doğru iterek lineer kızak ve lineer arabanın ömrünü uzatacaktır.
 
Lineer kızak ve diğer arabalar bu boşluklardan içlerine toz almakta ve ömürleri ciddi şekilde kısalmaktadır. Uygun şekilde sabitlenmiş kapakları kapatılmış ve otomatik yağlama ile çalışan lineer kızak sistemleri, bakımsız ve uygun bağlanmayan lineer kızaklara göre çok daha fazla uzun ömürlü olurlar.