Kapat
+90 (262) 373 54 24

Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Sızdırmazlık Ekipmanları Kaplan Rulmanda

?= $request->baslik; ?>
09
Ağu

Sızdırmazlık Ekipmanları Kaplan Rulmanda

Sızdırmazlık elemanları en basit tanımı ile makinaların veya sistemlerin içinde bulunan yağın, sıvının dışarıya çıkmasını ve dışarıda bulunan sıvının, tozun içeriye girmesini önlemek amacıyla kullanılan makina elemanları olup makinanın sağlıklı çalışabilmesi için gereklidirler.

Sızdırmazlık elemanları döner mil keçesi, O-Ring, takım halka, körüklü keçe gibi değişik isimlerle bilinir. Genelde hareketli veya hareketsiz makine parçaları arasında her türlü maddenin sızmasını önleyici elemanlardır. Genelde hareketli veya hareketsiz makine parçaları arasında her türlü maddenin sızmasını önleyici elemanlardır.

Sızdırmazlık elemanlarının fiyatları makine ve araçların fiyatları ile karşılaştırılamayacak kadar düşüktür. Ayrıca rulmanlar, dişliler ve diğer değerli işlenmiş parçaların ömrü, sızdırmazlık elemanının kalitesine bağlı olduğundan sızdırmazlık elemanları, makine elemanları arasında, en az diğer parçalar kadar önemlidir.

Görünüş olarak birbirine çok benzeyen parçalar, ölçüsel tolerans, kesit farkı, malzeme kalitesindeki farklılık gibi özelliklerden dolayı yanlış uygulamada beklenmeyen ve istenmeyen kötü sonuçlar yaratabilir.

Sızdırmazlık elemanları tüm tesisatlarda ve tüm çevre koşullarında kullanıldıkları için binlerce çeşidi vardır. Ölçüler, materyal, kullanım amacı ve çevresel etkenler sızdırmazlık elemanlarının çeşitlerini belirleyen etkenlerden başlıcalarıdır.

Kaplan Rulman’da bulabileceğiniz sızdırmazlık elemanları çeşitleri;

  • Yağ Keçeleri
  • Hidrolik sızdırmazlık elemanları
  • Pnömatik sızdırmazlık elemanları
  • Yataklama elemanları
  • Statik sızdırmazlık elemanları
  • Özel sızdırmazlık elemanları