Kapat
+90 (262) 373 54 24

Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Sızdırmazlık Elemanları Nasıl Seçilmelidir?

?= $request->baslik; ?>
15
Eyl

Sızdırmazlık Elemanları Nasıl Seçilmelidir?

Sızdırmazlık elemanları döner mil keçesi, O-Ring, takım halka, körüklü keçe gibi değişik isimlerle bilinir. Genelde hareketli veya hareketsiz makine parçaları arasında her türlü maddenin sızmasını önleyici elemanlardır.

Rulmanlar, dişliler ve diğer değerli işlenmiş parçaların ömrü, sızdırmazlık elemanının kalitesine bağlı olduğundan sızdırmızlık elemanları, makine elemanları arasında öncelikli yere sahiptir.

Sızdırmazlık elemanları tüm tesisatlarda ve tüm çevre koşullarında kullanıldıkları için binlerce çeşidi vardır. Ölçüler, materyal, kullanım amacı ve çevresel etkenler sızdırmazlık elemanlarının çeşitlerini belirleyen etkenlerden başlıcalarıdır. Sızdırmazlık elemanları kullanım yerine göre genel olarak statik ve dinamik olarak iki ana başlıkta düşünülebilir. 

Ayrıca sızdırmazlık elemanları performansı birçok etkene bağlıdır. Montaj, çalışma ve kanal yüzeyleri, çalışma basınçları, sıcaklık, akışkan, titreşimli, sarsıntılı çalışmalar sistem içine giren kirlilik miktarı vb. bir bütün olarak düşünülmelidir.

Sızdırmazlık elemanları ihtiyacınız durumunda Kaplan Rulman sizlerin yanında! Bizimle iletişime geçerek ürün bilgisi desteği alabilir, sisteminize en uygun çözümü elde edebilirsiniz.